LİMAN ACENTELİĞİ

2018 yılında kurulan ATT Denizcilik, sektörde 27 yılı aşkın tecrübeye sahip yönetici kadrosu ve alanında deneyimli ekibiyle armatörlerimize acentelik hizmeti sunmaktadır.

Deneyimli acente kadromuz ile gemilerinize Aliağa merkez ofisimiz, İzmir ve tüm Türkiye limanlarında, İstanbul ve Çanakkale boğazlarında liman acenteliği hizmeti sunuyoruz.

Tecrübeli ve donanımlı bir Gemi Acentesi olarak, yalnızca potansiyel sorunları önlemekle kalmıyor, işlemleri kolaylaştırarak rahat bir operasyon sağlıyoruz.

Gemi acentesi olarak verdiğimiz hizmetlerin başlıcaları :
* Geminin tahmini liman programı, liman ve rıhtım bilgisi, tahmini liman masraflarının bildirilmesi.
* Gümrük, Sağlık Otoritesi, Deniz Polisi, Liman Başkanlığı, Liman ve Terminal ile ilgili tüm istenen evrak ve
koşulların Gemi Kaptanına ve İşletmecisine bildirilmesi.
* Gemilerin tahmini varışı hakkında Gümrükler, Sağlık Otoritesi, Deniz Polisi, Liman Başkanlığı, Liman
Yetkilileri, Terminaller / Limanlar ve Yükleyici veya Alıcılar da dahil olmak üzere tüm ilgililere gerekli
bilgilendirme ve güncellemelerin yapılması.
* Gemi kalkışından önce gecikme yaşanmaması için yük evraklarının taslak kopyalarının ilgili tarafın
talimatına göre önceden hazırlanıp kontrole sunulması.
Limanda :
* Geminin yanaşmasıyla birlikte gemiye giderek, gemi kaptanı, terminal ve stevedoreların yükleme/tahliye operasyonu konularında koordinasyon ve gerekliliklerin sağlanmasına yardımcı olmak.
* Geminin liman operasyonu hakkında, olası tüm gecikmeleri de önleyecek sekilde, tüm ilgililere günlük güncellemelerin yapılması.
* Gemilerin yüklemesi sırasında sözleşme toleransı dahilinde maksimum draftta maksimum yükün yüklenebilmesi için terminal ve gemi arasında koordinasyonun sağlanmasına yardımcı olmak.
* Tahliyeye gelen gemiler için liman veya terminal rotasyonunun ayrıntılı planlaması konusunda yardımcı olunması, orijinal Konşimentonun gemiye teslimi veya Kiracı/Alıcı tarafından düzenlenen Garanti Mektubunun (LOI) onay için taraflarlara sunulması.
* Gemiye giderek yükleme veya tahliyenin uygun şekilde tamamlandığını tespit ederek, yük evraklarının, zaman çizelgelerinin doğru ve eksiksiz olarak hazırlanıp teslimini sağlamak.
Geminin Limandan Kalkışı Sonrası :
* Hemen tüm yük evraklarının / zaman çizelgelerinin ve gemi belgelerinin .pdf formatında e-postayla ilgililere gönderilmesi.
* Tüm yük evraklarının kurye ile ilgililere gönderilmesi.
* Liman masraflarının orijinal faturalarla mümkün olan en kısa sürede ilgililere gönderilmesi.

Hizmet Verdiğimiz Limanlar : 
Marmara Denizi : Ambarlı, Bandırma, Derince, Gebze, Gemlik, İstanbul, İzmit, Marmara Ereğlisi, Tekirdağ, Tuzla, Yarımca, Yalova.
Ege Denizi : Aliağa, Ayvalık, Bodrum, Çanakkale, Çeşme, Datça, Dikili, Göcek, Güllük, İzmir, Kuşadası, Marmaris.
Akdeniz : Alanya, Antalya, Botaş, Ceyhan, Fethiye, İskenderun, Mersin, Kaş.
Karadeniz : Bartın, Fatsa, Giresun, Hopa, Karadeniz Ereğlisi, Karasu, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Trabzon, Ünye, Zonguldak.